Art Design Creative Constellation Light Fixture for Living Room
Featuring a stunning LED lighthead configuration, this Constellation pendant is sure to make a lasting impact in your space. Accented with an acrylic shade and satin nickel hardware, this chandelier looks stunning as a stand-alone fixture or installed in groups for both residential and commercial settings.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Nickel, Acrylic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Constellation |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Dining Room/Commercial Settings |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 118.1"Maximum |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














Art Design Creative Constellation Light Fixture for Living Room
Art Design Creative Constellation Light Fixture for Living Room
Featuring a stunning LED lighthead configuration, this Constellation pendant is sure to make a lasting impact in your space. Accented with an acrylic shade and satin nickel hardware, this chandelier looks stunning as a stand-alone fixture or installed in groups for both residential and commercial settings.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Nickel, Acrylic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Constellation |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Dining Room/Commercial Settings |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 118.1"Maximum |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $3,999.00
-70%$3,999.00
$1,199.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring a stunning LED lighthead configuration, this Constellation pendant is sure to make a lasting impact in your space. Accented with an acrylic shade and satin nickel hardware, this chandelier looks stunning as a stand-alone fixture or installed in groups for both residential and commercial settings.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Nickel, Acrylic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Constellation |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/Dining Room/Commercial Settings |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 118.1"Maximum |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |























