Extra Large Crystal Candle Chandelier in Black Finish for Living Room/Foyer/Staircase/Hotel
Elevate your space with our Extra Large Crystal Candle Chandelier. Featuring a mysterious black finish and oversized design, this elegant chandelier is perfect for luxurious living rooms, foyers, staircases, and hotels. Its grand size and sleek black color exude sophistication and style.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal, Crystal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-15㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Extra Large Crystal Candle Chandelier in Black Finish for Living Room/Foyer/Staircase/Hotel
Extra Large Crystal Candle Chandelier in Black Finish for Living Room/Foyer/Staircase/Hotel
Elevate your space with our Extra Large Crystal Candle Chandelier. Featuring a mysterious black finish and oversized design, this elegant chandelier is perfect for luxurious living rooms, foyers, staircases, and hotels. Its grand size and sleek black color exude sophistication and style.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal, Crystal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-15㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $4,099.00
-70%$4,099.00
$1,229.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your space with our Extra Large Crystal Candle Chandelier. Featuring a mysterious black finish and oversized design, this elegant chandelier is perfect for luxurious living rooms, foyers, staircases, and hotels. Its grand size and sleek black color exude sophistication and style.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal, Crystal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-15㎡ |
| Fixture Shape | Tiered |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |























