Designer Style Crystal Chandelier Elegant Round Ceiling Lighting Fixture for Living/ Dining Room
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Metal |
| Wire Length: | Adjustable 118.1"Maximum |
| Light Source: | LED, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes (dimmer switch not included) |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round , Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Hanging Method | Steel Wire 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



























Designer Style Crystal Chandelier Elegant Round Ceiling Lighting Fixture for Living/ Dining Room
Designer Style Crystal Chandelier Elegant Round Ceiling Lighting Fixture for Living/ Dining Room
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Metal |
| Wire Length: | Adjustable 118.1"Maximum |
| Light Source: | LED, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes (dimmer switch not included) |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round , Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Hanging Method | Steel Wire 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $398.00
-70%$398.00
$119.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Metal |
| Wire Length: | Adjustable 118.1"Maximum |
| Light Source: | LED, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes (dimmer switch not included) |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round , Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Hanging Method | Steel Wire 118.1" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |























