Extra Large Crystal Icicle Tree Branch Chandelier for Staircase/Hallway
The whole light body is made of high-quality crystal and brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the Chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals,brass |
| Chain Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15©O-35©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large Crystal Icicle Tree Branch Chandelier for Staircase/Hallway
Extra Large Crystal Icicle Tree Branch Chandelier for Staircase/Hallway
The whole light body is made of high-quality crystal and brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the Chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals,brass |
| Chain Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15©O-35©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $5,444.99
-70%$5,444.99
$1,633.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality crystal and brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the Chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals,brass |
| Chain Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15©O-35©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |























