Extra Large Multi-layers Long Golden Crystal Chandelier for 2-Storey/Duplex Buildings/Dining Room/Staircase
This large ceiling light length chandelier is made of high quality crystal and stainless steel. Multi-faceted cut crystals have surface of the cutting edges and corners, bright and dazzling. Simple design with exquisite structure are in sound harmony with any large space. This light decorates duplexes, two-story, large houses staircase,big foyer,hallway ,entryway.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, Steel |
| Light Source: | LED Bulb |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 30㎡-60㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Extra Large Multi-layers Long Golden Crystal Chandelier for 2-Storey/Duplex Buildings/Dining Room/Staircase
Extra Large Multi-layers Long Golden Crystal Chandelier for 2-Storey/Duplex Buildings/Dining Room/Staircase
This large ceiling light length chandelier is made of high quality crystal and stainless steel. Multi-faceted cut crystals have surface of the cutting edges and corners, bright and dazzling. Simple design with exquisite structure are in sound harmony with any large space. This light decorates duplexes, two-story, large houses staircase,big foyer,hallway ,entryway.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, Steel |
| Light Source: | LED Bulb |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 30㎡-60㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $3,799.00
-70%$3,799.00
$1,139.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This large ceiling light length chandelier is made of high quality crystal and stainless steel. Multi-faceted cut crystals have surface of the cutting edges and corners, bright and dazzling. Simple design with exquisite structure are in sound harmony with any large space. This light decorates duplexes, two-story, large houses staircase,big foyer,hallway ,entryway.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, Steel |
| Light Source: | LED Bulb |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 30㎡-60㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |























