Luxury Hotel Hallway Ceiling Lighting Fixture Large Round Crystal Chandelier For Foyer Living Room Staircase
The whole light body is made of K9 crystals and metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 crystals, metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 15, 21, 24 |
| Hanging Method | Chain(78.7" Maximum) |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
















Luxury Hotel Hallway Ceiling Lighting Fixture Large Round Crystal Chandelier For Foyer Living Room Staircase
Luxury Hotel Hallway Ceiling Lighting Fixture Large Round Crystal Chandelier For Foyer Living Room Staircase
The whole light body is made of K9 crystals and metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 crystals, metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 15, 21, 24 |
| Hanging Method | Chain(78.7" Maximum) |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $399.00
-70%$399.00
$119.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of K9 crystals and metal. It is designed into a modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 crystals, metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 15, 21, 24 |
| Hanging Method | Chain(78.7" Maximum) |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |























