Luxury Large Multi Candles Chandelier Islam Crystal Ceiling Lighting Fixture For Living Room/ Hall Decoration
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and that the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal, 24%pa Crystal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Statement |
| Irradiation Area: | 15㎡-55㎡ |
| Fixture Shape: | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
2 years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Luxury Large Multi Candles Chandelier Islam Crystal Ceiling Lighting Fixture For Living Room/ Hall Decoration
Luxury Large Multi Candles Chandelier Islam Crystal Ceiling Lighting Fixture For Living Room/ Hall Decoration
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and that the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal, 24%pa Crystal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Statement |
| Irradiation Area: | 15㎡-55㎡ |
| Fixture Shape: | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
2 years |
Original: $9,899.00
-70%$9,899.00
$2,969.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality K9 crystal and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and that the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal, 24%pa Crystal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury |
| Light Source: | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Statement |
| Irradiation Area: | 15㎡-55㎡ |
| Fixture Shape: | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
2 years |























