Ring Crystal Chandelier Luxury Living/ Dining Room Ceiling Lamp Bedroom Light
It makes the chandelier sparkling and full of design. It is absolute stunning no matter light turns on or not.
Assembly: Chandelier comes in separate parts will need basic assembly, and professional would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Chain Length: | 39.4 inch . It is adjustable . |
| Light Source: | E14 LED , ( daylight , neutral, warm) |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No (If required,contact us) |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Number Of Ring | 1-3 |
| Maximum Compatible Wattage | 42W - 110W |
| Product Weight | 3 kg - 7 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





























Ring Crystal Chandelier Luxury Living/ Dining Room Ceiling Lamp Bedroom Light
Ring Crystal Chandelier Luxury Living/ Dining Room Ceiling Lamp Bedroom Light
It makes the chandelier sparkling and full of design. It is absolute stunning no matter light turns on or not.
Assembly: Chandelier comes in separate parts will need basic assembly, and professional would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Chain Length: | 39.4 inch . It is adjustable . |
| Light Source: | E14 LED , ( daylight , neutral, warm) |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No (If required,contact us) |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Number Of Ring | 1-3 |
| Maximum Compatible Wattage | 42W - 110W |
| Product Weight | 3 kg - 7 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $399.00
-70%$399.00
$119.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
It makes the chandelier sparkling and full of design. It is absolute stunning no matter light turns on or not.
Assembly: Chandelier comes in separate parts will need basic assembly, and professional would be highly recommended.If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience, but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Chain Length: | 39.4 inch . It is adjustable . |
| Light Source: | E14 LED , ( daylight , neutral, warm) |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | No (If required,contact us) |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round and rectangle |
| Number Of Ring | 1-3 |
| Maximum Compatible Wattage | 42W - 110W |
| Product Weight | 3 kg - 7 kg |
| Hanging Method | Stainless Steel Wire |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |























