Modern Art Design 3/4/5/7-Tier Hand-blown Glass Tiered Chandelier
This hand-blown glass tiered chandelier is the perfect addition to your modern art design. Boasting 3-4-5-7 tiers of textured glass cylinders, its elegance and sophistication will bring a chic and stylish atmosphere to any large room or foyer. Impress your guests with this beautiful art design.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal, Glass |
| Fixture Design | Luxury Style |
| Fixture Shape | Round, Tiered |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | E12 /LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Dimmer Switch | No |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Chain(Adjustable 78.7") |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Modern Art Design 3/4/5/7-Tier Hand-blown Glass Tiered Chandelier
Modern Art Design 3/4/5/7-Tier Hand-blown Glass Tiered Chandelier
This hand-blown glass tiered chandelier is the perfect addition to your modern art design. Boasting 3-4-5-7 tiers of textured glass cylinders, its elegance and sophistication will bring a chic and stylish atmosphere to any large room or foyer. Impress your guests with this beautiful art design.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal, Glass |
| Fixture Design | Luxury Style |
| Fixture Shape | Round, Tiered |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | E12 /LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Dimmer Switch | No |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Chain(Adjustable 78.7") |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,299.00
-70%$1,299.00
$389.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This hand-blown glass tiered chandelier is the perfect addition to your modern art design. Boasting 3-4-5-7 tiers of textured glass cylinders, its elegance and sophistication will bring a chic and stylish atmosphere to any large room or foyer. Impress your guests with this beautiful art design.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Metal, Glass |
| Fixture Design | Luxury Style |
| Fixture Shape | Round, Tiered |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | E12 /LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Dimmer Switch | No |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Chain(Adjustable 78.7") |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 3 Years, 90 days no reason to return |























