Modern Extra Large Multi-layers Round Cracked Textured Glass Chandelier for Living Room
This stunning extra-large multi-layer chandelier is crafted from hand-hammered glass and comes in 4, 5, 7, and 12 tiers. Each 1ft wide by 8ft tall glass pane creates a dazzlingly unique play of light and shadow, adding depth and dimension to any room. Its timeless design, combined with its captivating texture, makes it an ideal centerpiece for living rooms, formal dining areas, and luxurious foyers.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Modern Extra Large Multi-layers Round Cracked Textured Glass Chandelier for Living Room
Modern Extra Large Multi-layers Round Cracked Textured Glass Chandelier for Living Room
This stunning extra-large multi-layer chandelier is crafted from hand-hammered glass and comes in 4, 5, 7, and 12 tiers. Each 1ft wide by 8ft tall glass pane creates a dazzlingly unique play of light and shadow, adding depth and dimension to any room. Its timeless design, combined with its captivating texture, makes it an ideal centerpiece for living rooms, formal dining areas, and luxurious foyers.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $1,628.00
-70%$1,628.00
$488.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stunning extra-large multi-layer chandelier is crafted from hand-hammered glass and comes in 4, 5, 7, and 12 tiers. Each 1ft wide by 8ft tall glass pane creates a dazzlingly unique play of light and shadow, adding depth and dimension to any room. Its timeless design, combined with its captivating texture, makes it an ideal centerpiece for living rooms, formal dining areas, and luxurious foyers.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length: | Chain Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |























