Modern Luxury Crystal Chain Cluster Chandelier for High Ceiling/Dining Room
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Crystal |
| Style: | Modern |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | High Ceiling/Dining Room |
| Hanging Method: | Wires(118.1" Maximum/Customizable) |
| Warranty: | 2 years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

















Modern Luxury Crystal Chain Cluster Chandelier for High Ceiling/Dining Room
Modern Luxury Crystal Chain Cluster Chandelier for High Ceiling/Dining Room
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Crystal |
| Style: | Modern |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | High Ceiling/Dining Room |
| Hanging Method: | Wires(118.1" Maximum/Customizable) |
| Warranty: | 2 years |
Original: $3,199.00
-70%$3,199.00
$959.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Stainless Steel, Crystal |
| Style: | Modern |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | High Ceiling/Dining Room |
| Hanging Method: | Wires(118.1" Maximum/Customizable) |
| Warranty: | 2 years |























