Modern Luxury Newly Crystal Chandelier in Champagne Gold
Introduce elegance to your home with our Luxury Newly Crystal Chandelier in Champagne Gold. With its opulent style and multiple shape options, this light fixture will elevate any room. Experience the timeless beauty and sophistication of our chandelier, available now in champagne gold.
Note: * Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room. * Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended. * If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round, Tiered ... |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Big Hallway/Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns















Modern Luxury Newly Crystal Chandelier in Champagne Gold
Modern Luxury Newly Crystal Chandelier in Champagne Gold
Introduce elegance to your home with our Luxury Newly Crystal Chandelier in Champagne Gold. With its opulent style and multiple shape options, this light fixture will elevate any room. Experience the timeless beauty and sophistication of our chandelier, available now in champagne gold.
Note: * Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room. * Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended. * If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round, Tiered ... |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Big Hallway/Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 years, 90 days no reason to return |
Original: $369.00
-70%$369.00
$110.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introduce elegance to your home with our Luxury Newly Crystal Chandelier in Champagne Gold. With its opulent style and multiple shape options, this light fixture will elevate any room. Experience the timeless beauty and sophistication of our chandelier, available now in champagne gold.
Note: * Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room. * Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended. * If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round, Tiered ... |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Big Hallway/Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty |
3 years, 90 days no reason to return |























