Modern Luxury Tiered Transparent Crystal Chandelier Suit for Living/Dining Room/Bedroom
This unique chandelier presents a transparent and clear shine through its irregular shape. At the top of the lamp body, a circle of small crystal pieces lace in a square shape, adding a special touch of luxury and sophistication. Below, a row of clear crystal rods dangle delicately in concentric circles, spreading and purifying the illumination and adding a layer of post-modern beauty. Two types are available: round is more suitable for bedrooms and living rooms, and oval for kitchen islands or dining tables.
?
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal,?Iron |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round,?Oval |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Modern Luxury Tiered Transparent Crystal Chandelier Suit for Living/Dining Room/Bedroom
Modern Luxury Tiered Transparent Crystal Chandelier Suit for Living/Dining Room/Bedroom
This unique chandelier presents a transparent and clear shine through its irregular shape. At the top of the lamp body, a circle of small crystal pieces lace in a square shape, adding a special touch of luxury and sophistication. Below, a row of clear crystal rods dangle delicately in concentric circles, spreading and purifying the illumination and adding a layer of post-modern beauty. Two types are available: round is more suitable for bedrooms and living rooms, and oval for kitchen islands or dining tables.
?
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal,?Iron |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round,?Oval |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $369.99
-70%$369.99
$111.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This unique chandelier presents a transparent and clear shine through its irregular shape. At the top of the lamp body, a circle of small crystal pieces lace in a square shape, adding a special touch of luxury and sophistication. Below, a row of clear crystal rods dangle delicately in concentric circles, spreading and purifying the illumination and adding a layer of post-modern beauty. Two types are available: round is more suitable for bedrooms and living rooms, and oval for kitchen islands or dining tables.
?
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal,?Iron |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Round,?Oval |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining room/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 2?Years, 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |























