New Art Design Unique Red Crystal Chandelier for Foryer/Staircase/Restaurant/Hotel
Elevate any space with our New Art Design Unique Red Crystal Chandelier. Its one-of-a-kind design and stunning red crystals add a touch of elegance to your foryer, staircase, restaurant, or hotel. Make a statement with this exquisite chandelier that is sure to impress.
The size shown in the picture is 104 Lights/D98.4"*H98.4".
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable? | Yes? |
| Irradiation area:? | Over 35©O |
| Fixture?Style | Traditional |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

New Art Design Unique Red Crystal Chandelier for Foryer/Staircase/Restaurant/Hotel
New Art Design Unique Red Crystal Chandelier for Foryer/Staircase/Restaurant/Hotel
Elevate any space with our New Art Design Unique Red Crystal Chandelier. Its one-of-a-kind design and stunning red crystals add a touch of elegance to your foryer, staircase, restaurant, or hotel. Make a statement with this exquisite chandelier that is sure to impress.
The size shown in the picture is 104 Lights/D98.4"*H98.4".
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable? | Yes? |
| Irradiation area:? | Over 35©O |
| Fixture?Style | Traditional |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate any space with our New Art Design Unique Red Crystal Chandelier. Its one-of-a-kind design and stunning red crystals add a touch of elegance to your foryer, staircase, restaurant, or hotel. Make a statement with this exquisite chandelier that is sure to impress.
The size shown in the picture is 104 Lights/D98.4"*H98.4".
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | LED Bulb, E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable? | Yes? |
| Irradiation area:? | Over 35©O |
| Fixture?Style | Traditional |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |























