✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Noland 27-Light Linear Crystal Chandelier 48"
27-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 43.2�W x 11.2�D x 18.6" H |
| Canopy | 48�W x 10.2�D x 1.6�H |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 92 lbs |
Product Details
| Feature | Details |
|---|---|
| Material | Brass & Glass |
| Finish | Brass / Matte Black |
| Voltage | 110V-220V available |
| Light Source Color | Warm white 2700K |
| Light Number | 27 |
| Light Source | E12 Bulbs Max 25W (Dimmable) |
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Noland 27-Light Linear Crystal Chandelier 48"
Noland 27-Light Linear Crystal Chandelier 48"
27-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 43.2�W x 11.2�D x 18.6" H |
| Canopy | 48�W x 10.2�D x 1.6�H |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 92 lbs |
Product Details
| Feature | Details |
|---|---|
| Material | Brass & Glass |
| Finish | Brass / Matte Black |
| Voltage | 110V-220V available |
| Light Source Color | Warm white 2700K |
| Light Number | 27 |
| Light Source | E12 Bulbs Max 25W (Dimmable) |
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Select Finish
From $1,867.80
Original: $6,226.00
-70%Noland 27-Light Linear Crystal Chandelier 48"—
$6,226.00
$1,867.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
27-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 43.2�W x 11.2�D x 18.6" H |
| Canopy | 48�W x 10.2�D x 1.6�H |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 92 lbs |
Product Details
| Feature | Details |
|---|---|
| Material | Brass & Glass |
| Finish | Brass / Matte Black |
| Voltage | 110V-220V available |
| Light Source Color | Warm white 2700K |
| Light Number | 27 |
| Light Source | E12 Bulbs Max 25W (Dimmable) |
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.























