Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier with Rectangular Canopy
Illuminate your home with the beauty of spring with our Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier. Each bloom is made of porcelain and emits a warm light, adding a touch of elegance to any space. Choose from a variety of configurations to suit your modern or classic interior. Ideal for kitchen island or dining room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Ceramics, Metal |
| Chain Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-50㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling/Wire |
| Warranty: | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier with Rectangular Canopy
Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier with Rectangular Canopy
Illuminate your home with the beauty of spring with our Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier. Each bloom is made of porcelain and emits a warm light, adding a touch of elegance to any space. Choose from a variety of configurations to suit your modern or classic interior. Ideal for kitchen island or dining room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Ceramics, Metal |
| Chain Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-50㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling/Wire |
| Warranty: | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $4,099.00
-70%$4,099.00
$1,229.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your home with the beauty of spring with our Nordic Magnolia Flower Ceramics Chandelier. Each bloom is made of porcelain and emits a warm light, adding a touch of elegance to any space. Choose from a variety of configurations to suit your modern or classic interior. Ideal for kitchen island or dining room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Ceramics, Metal |
| Chain Length: | Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-50㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling/Wire |
| Warranty: | 3 Years, 90 days no reason to return |























