Oversized Multi-layers Honeycomb Luxury Ceiling Crystal Chandelier For Big Hallway/Foyer/Entryway
Look at this oversized chandelier, if I were you, I would choose this crystal chandelier to decorate my house, high quality K9 crystal with high quality hardware, fashionable and advanced appearance is the charm of this chandelier, this lamp can stretch the visual effect and bring you surprising beauty whether it is decorated in the living room, foyer, or commercial place.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining room/Bedroom |
| Chain Length | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Oversized Multi-layers Honeycomb Luxury Ceiling Crystal Chandelier For Big Hallway/Foyer/Entryway
Oversized Multi-layers Honeycomb Luxury Ceiling Crystal Chandelier For Big Hallway/Foyer/Entryway
Look at this oversized chandelier, if I were you, I would choose this crystal chandelier to decorate my house, high quality K9 crystal with high quality hardware, fashionable and advanced appearance is the charm of this chandelier, this lamp can stretch the visual effect and bring you surprising beauty whether it is decorated in the living room, foyer, or commercial place.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining room/Bedroom |
| Chain Length | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $2,688.00
-70%$2,688.00
$806.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Look at this oversized chandelier, if I were you, I would choose this crystal chandelier to decorate my house, high quality K9 crystal with high quality hardware, fashionable and advanced appearance is the charm of this chandelier, this lamp can stretch the visual effect and bring you surprising beauty whether it is decorated in the living room, foyer, or commercial place.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9Crystal, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-30©O |
| Fixture Shape | Honeycomb |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Dining room/Bedroom |
| Chain Length | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |























