Art Handcrafted Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
This sophisticated Art Handcrafted Crystal Chandelier will add stunning lighting to any living room, dining room, or bedroom. The modern branches with bold, hand-cut faceted crystal leaves lend a chic, nature-inspired look. Create a warm and inviting atmosphere with this stylish chandelier.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal,?Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-20©O |
| Fixture Shape | Unique |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bathroom/?Home Office/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Art Handcrafted Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
Art Handcrafted Crystal Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
This sophisticated Art Handcrafted Crystal Chandelier will add stunning lighting to any living room, dining room, or bedroom. The modern branches with bold, hand-cut faceted crystal leaves lend a chic, nature-inspired look. Create a warm and inviting atmosphere with this stylish chandelier.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal,?Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-20©O |
| Fixture Shape | Unique |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bathroom/?Home Office/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
Original: $3,312.99
-70%$3,312.99
$993.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This sophisticated Art Handcrafted Crystal Chandelier will add stunning lighting to any living room, dining room, or bedroom. The modern branches with bold, hand-cut faceted crystal leaves lend a chic, nature-inspired look. Create a warm and inviting atmosphere with this stylish chandelier.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Metal,?Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-20©O |
| Fixture Shape | Unique |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bathroom/?Home Office/Bedroom |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |




















