Modern White Ceramic Elegant Tulip Flower Chandelier For Foyer/Staircase
This romantic and elegant chandelier brings a luxurious and mysterious sense of seniority to your space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Porcelain |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Tulip flower |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














Modern White Ceramic Elegant Tulip Flower Chandelier For Foyer/Staircase
Modern White Ceramic Elegant Tulip Flower Chandelier For Foyer/Staircase
This romantic and elegant chandelier brings a luxurious and mysterious sense of seniority to your space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Porcelain |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Tulip flower |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $1,279.00
-70%$1,279.00
$383.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This romantic and elegant chandelier brings a luxurious and mysterious sense of seniority to your space.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Porcelain |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Tulip flower |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |





















