Minimalist Light Luxury Flush Mount Round Crystal Chandelier
This chandelier features a luxurious European style with a modern, minimalist design. Crafted with premium materials, it features high-end Swarovski crystal and a round silhouette for a sophisticated look. Brighten up your space with this stunning chandelier.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns













Minimalist Light Luxury Flush Mount Round Crystal Chandelier
Minimalist Light Luxury Flush Mount Round Crystal Chandelier
This chandelier features a luxurious European style with a modern, minimalist design. Crafted with premium materials, it features high-end Swarovski crystal and a round silhouette for a sophisticated look. Brighten up your space with this stunning chandelier.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $2,399.00
-70%$2,399.00
$719.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chandelier features a luxurious European style with a modern, minimalist design. Crafted with premium materials, it features high-end Swarovski crystal and a round silhouette for a sophisticated look. Brighten up your space with this stunning chandelier.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, metal |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-25㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |





















