Art Design Creative Ceramic Magnolia Ring/Linear Chandelier for Bedroom/Living Room/Dining Room/Kitchen Island
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Brass, Ceramic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | G4 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Ginkgo |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Bedroom/Living Room/Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Wires |
| Chain Length | Adjustable, 118.1" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
















Art Design Creative Ceramic Magnolia Ring/Linear Chandelier for Bedroom/Living Room/Dining Room/Kitchen Island
Art Design Creative Ceramic Magnolia Ring/Linear Chandelier for Bedroom/Living Room/Dining Room/Kitchen Island
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Brass, Ceramic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | G4 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Ginkgo |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Bedroom/Living Room/Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Wires |
| Chain Length | Adjustable, 118.1" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |
Original: $1,499.00
-70%$1,499.00
$449.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal, Brass, Ceramic |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | G4 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Ginkgo |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Bedroom/Living Room/Dining Room/Kitchen Island |
| Hanging Method | Wires |
| Chain Length | Adjustable, 118.1" Maximum |
| Warranty |
3 Years 90 days no reason to return |





















