French Vintage Candle Chandelier for Living Room/Bedroom
This vintage-inspired chandelier is perfect for creating an elegant and classic ambiance. Its distressed finish gives it an antique look of royalty, bringing a subtle yet luxurious feel to any room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Iron, Resin |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 3, 6, 10, 15, 18 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


















French Vintage Candle Chandelier for Living Room/Bedroom
French Vintage Candle Chandelier for Living Room/Bedroom
This vintage-inspired chandelier is perfect for creating an elegant and classic ambiance. Its distressed finish gives it an antique look of royalty, bringing a subtle yet luxurious feel to any room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Iron, Resin |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 3, 6, 10, 15, 18 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $1,498.00
-70%$1,498.00
$449.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This vintage-inspired chandelier is perfect for creating an elegant and classic ambiance. Its distressed finish gives it an antique look of royalty, bringing a subtle yet luxurious feel to any room.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Iron, Resin |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Number Of Lights | 3, 6, 10, 15, 18 |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |





















