Designer Model Oversized Multi-head Round Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
This chandelier features an arrangement of cylindrical tubes arranged sequentially to form a circle,with each aluminum tube having an acrylic body.The light is evenly scattered within the acrylic shade,creating an elegant ring of decorative aperure.It is available in four colors: white,black,chrome and gold.Perfect for installation in living room,dining room,bedroom,etc.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic,Aluminum |
| Wire Length: | Adjustable 118.1" Maximum |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Style |
Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


















Designer Model Oversized Multi-head Round Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
Designer Model Oversized Multi-head Round Chandelier for Living/Dining Room/Bedroom
This chandelier features an arrangement of cylindrical tubes arranged sequentially to form a circle,with each aluminum tube having an acrylic body.The light is evenly scattered within the acrylic shade,creating an elegant ring of decorative aperure.It is available in four colors: white,black,chrome and gold.Perfect for installation in living room,dining room,bedroom,etc.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic,Aluminum |
| Wire Length: | Adjustable 118.1" Maximum |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Style |
Modern |
Original: $1,099.00
-70%$1,099.00
$329.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chandelier features an arrangement of cylindrical tubes arranged sequentially to form a circle,with each aluminum tube having an acrylic body.The light is evenly scattered within the acrylic shade,creating an elegant ring of decorative aperure.It is available in four colors: white,black,chrome and gold.Perfect for installation in living room,dining room,bedroom,etc.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic,Aluminum |
| Wire Length: | Adjustable 118.1" Maximum |
| Light Source: | LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area: | 10㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Style |
Modern |





















