Extra Large Crystal Canmle Chandelier in Black Finish for Living Room/Foyer/Staircase/Hotel
Elevate your space with our Extra Large Crystal CanMLe Chandelier. Featuring a mysterious black finish and oversized design, this elegant chandelier is perfect for luxurious living rooms, foyers, staircases, and hotels. Its grand size and sleek black color exude sophistication and style.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal, Crystal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 10©O-15©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Hanging Method | Chain |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large Crystal Canmle Chandelier in Black Finish for Living Room/Foyer/Staircase/Hotel
Extra Large Crystal Canmle Chandelier in Black Finish for Living Room/Foyer/Staircase/Hotel
Elevate your space with our Extra Large Crystal CanMLe Chandelier. Featuring a mysterious black finish and oversized design, this elegant chandelier is perfect for luxurious living rooms, foyers, staircases, and hotels. Its grand size and sleek black color exude sophistication and style.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal, Crystal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 10©O-15©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Hanging Method | Chain |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your space with our Extra Large Crystal CanMLe Chandelier. Featuring a mysterious black finish and oversized design, this elegant chandelier is perfect for luxurious living rooms, foyers, staircases, and hotels. Its grand size and sleek black color exude sophistication and style.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Metal, Crystal |
| Chain Length: | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | E14 |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: |
Yes |
| Irradiation area: | 10©O-15©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Hanging Method | Chain |
| Country of Origin | China |





















