Extra Large French Candle Crystal Chandelier Ceiling Art Branch Foyer/Staircase Light Fixture
French style romantic European style luxury in this candle crystal chandelier perfectly embodied, tassel crystal chain connected to layers of candles, as if a never-ending light to illuminate every corner of the home, crystal lamp arm tube with crystal pendant, but also for this lamp contributed to the elegance and fashion. Such a high-end and elegant crystal chandelier decorated in your home will surely blossom into an unparalleled charm!
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury Vintage |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-45㎡ |
| Fixture Shape: | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










Extra Large French Candle Crystal Chandelier Ceiling Art Branch Foyer/Staircase Light Fixture
Extra Large French Candle Crystal Chandelier Ceiling Art Branch Foyer/Staircase Light Fixture
French style romantic European style luxury in this candle crystal chandelier perfectly embodied, tassel crystal chain connected to layers of candles, as if a never-ending light to illuminate every corner of the home, crystal lamp arm tube with crystal pendant, but also for this lamp contributed to the elegance and fashion. Such a high-end and elegant crystal chandelier decorated in your home will surely blossom into an unparalleled charm!
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury Vintage |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-45㎡ |
| Fixture Shape: | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Original: $1,698.00
-70%$1,698.00
$509.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
French style romantic European style luxury in this candle crystal chandelier perfectly embodied, tassel crystal chain connected to layers of candles, as if a never-ending light to illuminate every corner of the home, crystal lamp arm tube with crystal pendant, but also for this lamp contributed to the elegance and fashion. Such a high-end and elegant crystal chandelier decorated in your home will surely blossom into an unparalleled charm!
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Luxury Vintage |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-45㎡ |
| Fixture Shape: | Candle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |





















