Extra Large Crystal Icicle Tree Branch Chandelier for Staircase/Hallway
The whole light body is made of high-quality crystal and brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, brass |
| Chain Length: | Non-Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Extra Large Crystal Icicle Tree Branch Chandelier for Staircase/Hallway
Extra Large Crystal Icicle Tree Branch Chandelier for Staircase/Hallway
The whole light body is made of high-quality crystal and brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, brass |
| Chain Length: | Non-Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $4,735.00
-70%$4,735.00
$1,420.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality crystal and brass. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.
Product Details:
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, brass |
| Chain Length: | Non-Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |





















