Extra Large Luxury Crystal Chandelier for Staircase/Living Room/Foyer/Villa
Elevate the elegance of any space with our Extra Large Luxury Crystal Chandelier. Perfect for staircases, living rooms, foyers, and villas, this stunning piece adds a touch of luxury to any setting. With its exquisite crystals and grand size, it serves as a beautiful centerpiece while providing ample lighting. Elevate your home with this statement chandelier.
- The chandelier shown in the picture measures D59.1"*H86.6"
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal?,?Stainless Steel |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable? | Yes? |
| Irradiation area:? | Over 35©O |
| Fixture?Style | Tiered |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large Luxury Crystal Chandelier for Staircase/Living Room/Foyer/Villa
Extra Large Luxury Crystal Chandelier for Staircase/Living Room/Foyer/Villa
Elevate the elegance of any space with our Extra Large Luxury Crystal Chandelier. Perfect for staircases, living rooms, foyers, and villas, this stunning piece adds a touch of luxury to any setting. With its exquisite crystals and grand size, it serves as a beautiful centerpiece while providing ample lighting. Elevate your home with this statement chandelier.
- The chandelier shown in the picture measures D59.1"*H86.6"
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal?,?Stainless Steel |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable? | Yes? |
| Irradiation area:? | Over 35©O |
| Fixture?Style | Tiered |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate the elegance of any space with our Extra Large Luxury Crystal Chandelier. Perfect for staircases, living rooms, foyers, and villas, this stunning piece adds a touch of luxury to any setting. With its exquisite crystals and grand size, it serves as a beautiful centerpiece while providing ample lighting. Elevate your home with this statement chandelier.
- The chandelier shown in the picture measures D59.1"*H86.6"
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal?,?Stainless Steel |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable? | Yes? |
| Irradiation area:? | Over 35©O |
| Fixture?Style | Tiered |
| Hanging Method | Hanging |
| Warranty | 3 Years??,? 90 days no reason to return |





















