Extra Large Luxury Gold Empire Crystal Chandelier Multi-Layers Fixture For Foyer/ Big Hallway/ Hotel lobby/ Palace Hall
A stunning effect ceiling pendant lampshade which creates a romantic and sweet atmosphere and brightens your night, The modern design looks more luxurious than similar lampshades. This empire luxury crystal ceiling light fixture is designed with superior quality and hand-picked K9 crystals which make the room extremely glittering and shinning. It is far more stunning than the picture. This ceiling light could light up your room extremely and create a superior and high class elegant and rich atmosphere widely in your living room, big hallway, hotel lobby and entryway.
?
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Extra Large Luxury Gold Empire Crystal Chandelier Multi-Layers Fixture For Foyer/ Big Hallway/ Hotel lobby/ Palace Hall
Extra Large Luxury Gold Empire Crystal Chandelier Multi-Layers Fixture For Foyer/ Big Hallway/ Hotel lobby/ Palace Hall
A stunning effect ceiling pendant lampshade which creates a romantic and sweet atmosphere and brightens your night, The modern design looks more luxurious than similar lampshades. This empire luxury crystal ceiling light fixture is designed with superior quality and hand-picked K9 crystals which make the room extremely glittering and shinning. It is far more stunning than the picture. This ceiling light could light up your room extremely and create a superior and high class elegant and rich atmosphere widely in your living room, big hallway, hotel lobby and entryway.
?
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $4,138.99
-70%$4,138.99
$1,241.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A stunning effect ceiling pendant lampshade which creates a romantic and sweet atmosphere and brightens your night, The modern design looks more luxurious than similar lampshades. This empire luxury crystal ceiling light fixture is designed with superior quality and hand-picked K9 crystals which make the room extremely glittering and shinning. It is far more stunning than the picture. This ceiling light could light up your room extremely and create a superior and high class elegant and rich atmosphere widely in your living room, big hallway, hotel lobby and entryway.
?
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable |
Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15©O-40©O |
| Fixture Shape | Empire |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Big Hallway/ Hotel Lobby |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |





















