Modern Glacier Bubble Crystsal Sticks Chandelier in Gold/Chrome/Black Finish for Staircase/Foyer
*Crystal Dimensions: L1.38"*W1.38"*H10.24"(L3.5cm*W3.5cm*H26cm)
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Suspension Light Fixture |
| Style: | Modern |
| Light Source: | E12 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Crystal Sticks |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Staircase/Hall/Foyer |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





























Modern Glacier Bubble Crystsal Sticks Chandelier in Gold/Chrome/Black Finish for Staircase/Foyer
Modern Glacier Bubble Crystsal Sticks Chandelier in Gold/Chrome/Black Finish for Staircase/Foyer
*Crystal Dimensions: L1.38"*W1.38"*H10.24"(L3.5cm*W3.5cm*H26cm)
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Suspension Light Fixture |
| Style: | Modern |
| Light Source: | E12 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Crystal Sticks |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Staircase/Hall/Foyer |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $1,099.00
-70%$1,099.00
$329.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
*Crystal Dimensions: L1.38"*W1.38"*H10.24"(L3.5cm*W3.5cm*H26cm)
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal, Metal |
| Light Fixture Form: | Suspension Light Fixture |
| Style: | Modern |
| Light Source: | E12 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 10㎡-35㎡ |
| Fixture Shape: | Crystal Sticks |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Staircase/Hall/Foyer |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |





















