✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Luxury Multi-tiered Extra Large Crystal Chandelier For High Ceiling Living Room/Foyer/Lobby
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Hallway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Luxury Multi-tiered Extra Large Crystal Chandelier For High Ceiling Living Room/Foyer/Lobby
Luxury Multi-tiered Extra Large Crystal Chandelier For High Ceiling Living Room/Foyer/Lobby
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Hallway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
$1,138.20
Original: $3,793.99
-70%Luxury Multi-tiered Extra Large Crystal Chandelier For High Ceiling Living Room/Foyer/Lobby—
$3,793.99
$1,138.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | ?Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 10©O-30©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/Foyer/Hallway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length? | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3?Years,?90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |





















