Luxury Oversized Gold European Pagoda-inspired Crystal Chandelier for Foyer/Staircase/Hallway/Entryway
This multi-layer crystal chandelier is resplendent in gold and sparkling and has high quality crystals all over it, making it look like a magnificent work of art whether it's on or off. The huge lamp body enrichs the empty space, makes the room not only bright and warm, but also luxurious and chic. This light for the person who owns it, no matter where they are, to create an experience other than having a palace.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stainess steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14(4W) |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes (dimmer switch not included) |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






Luxury Oversized Gold European Pagoda-inspired Crystal Chandelier for Foyer/Staircase/Hallway/Entryway
Luxury Oversized Gold European Pagoda-inspired Crystal Chandelier for Foyer/Staircase/Hallway/Entryway
This multi-layer crystal chandelier is resplendent in gold and sparkling and has high quality crystals all over it, making it look like a magnificent work of art whether it's on or off. The huge lamp body enrichs the empty space, makes the room not only bright and warm, but also luxurious and chic. This light for the person who owns it, no matter where they are, to create an experience other than having a palace.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stainess steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14(4W) |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes (dimmer switch not included) |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $4,589.00
-70%$4,589.00
$1,376.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This multi-layer crystal chandelier is resplendent in gold and sparkling and has high quality crystals all over it, making it look like a magnificent work of art whether it's on or off. The huge lamp body enrichs the empty space, makes the room not only bright and warm, but also luxurious and chic. This light for the person who owns it, no matter where they are, to create an experience other than having a palace.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Stainess steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14(4W) |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes (dimmer switch not included) |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Entryway |
| Hanging Method | Chain |
| Chain Length | Adjustable 78.7" |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |





















