Luxury Rings Crystal Chandelier For High Ceiling
This is the perfect way to add luxury elegance to your home. Delivering an undeniable sophistication, this piece is sure to be a statement piece in a grand foyer, luxurious living room, or opulent ballroom.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Metal |
| Wire Length | Wire Adjustable |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 30©O-45©O |
| Fixture Shape | Rings |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 40kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Luxury Rings Crystal Chandelier For High Ceiling
Luxury Rings Crystal Chandelier For High Ceiling
This is the perfect way to add luxury elegance to your home. Delivering an undeniable sophistication, this piece is sure to be a statement piece in a grand foyer, luxurious living room, or opulent ballroom.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Metal |
| Wire Length | Wire Adjustable |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 30©O-45©O |
| Fixture Shape | Rings |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 40kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |
Original: $3,447.99
-70%$3,447.99
$1,034.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is the perfect way to add luxury elegance to your home. Delivering an undeniable sophistication, this piece is sure to be a statement piece in a grand foyer, luxurious living room, or opulent ballroom.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Metal |
| Wire Length | Wire Adjustable |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 30©O-45©O |
| Fixture Shape | Rings |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 40kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years , 90 days no reason to return |





















