Luxury Royal Large Multi-layers CanMLe Crystal Chandelier For Living Room/Hall Decoration
?This chandelier is composed of delicate crafted crystal, resplendently showcasing masterful craftsmanship. The wealth of decoration is all cut in a diamond-point design, crystal clear, bright and dazzling. The large light fixture enriches the sense of hierarchy of the space and creates a permanent sense of beauty and art for the home.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals,?metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-55©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years ,90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Luxury Royal Large Multi-layers CanMLe Crystal Chandelier For Living Room/Hall Decoration
Luxury Royal Large Multi-layers CanMLe Crystal Chandelier For Living Room/Hall Decoration
?This chandelier is composed of delicate crafted crystal, resplendently showcasing masterful craftsmanship. The wealth of decoration is all cut in a diamond-point design, crystal clear, bright and dazzling. The large light fixture enriches the sense of hierarchy of the space and creates a permanent sense of beauty and art for the home.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals,?metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-55©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years ,90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
?This chandelier is composed of delicate crafted crystal, resplendently showcasing masterful craftsmanship. The wealth of decoration is all cut in a diamond-point design, crystal clear, bright and dazzling. The large light fixture enriches the sense of hierarchy of the space and creates a permanent sense of beauty and art for the home.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals,?metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable 78.7" |
| Light Source:? | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-55©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years ,90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |





















