Lyla Double Sconce
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Hand-blown glass, plated brass steel. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Note:
-
We always check and pack all goods carefully before shipping. We are always responsible for our products during the warranty period and support customers after that time.
-
All lamps color size can be customized.For more information, please view our "customization".
-
Please feel free to contact us by email when you have any questions:[email protected]
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Lyla Double Sconce
Lyla Double Sconce
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Hand-blown glass, plated brass steel. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Note:
-
We always check and pack all goods carefully before shipping. We are always responsible for our products during the warranty period and support customers after that time.
-
All lamps color size can be customized.For more information, please view our "customization".
-
Please feel free to contact us by email when you have any questions:[email protected]
Original: $650.00
-70%$650.00
$195.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Hand-blown glass, plated brass steel. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Note:
-
We always check and pack all goods carefully before shipping. We are always responsible for our products during the warranty period and support customers after that time.
-
All lamps color size can be customized.For more information, please view our "customization".
-
Please feel free to contact us by email when you have any questions:[email protected]





















