Minimalism Brass Ellipse Horizontal LED Chandelier for Kitchen Island/Dining Room
Update your kitchen or dining room with the Minimalism Brass Ellipse Horizontal LED Chandelier. With its sleek design and modern aesthetic, this chandelier is the perfect addition to any space. Hang it over your kitchen island or dining table for a sophisticated touch.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Brass,Glass |
| Fixture Design | Minimalism |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | Customized |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Stem |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














Minimalism Brass Ellipse Horizontal LED Chandelier for Kitchen Island/Dining Room
Minimalism Brass Ellipse Horizontal LED Chandelier for Kitchen Island/Dining Room
Update your kitchen or dining room with the Minimalism Brass Ellipse Horizontal LED Chandelier. With its sleek design and modern aesthetic, this chandelier is the perfect addition to any space. Hang it over your kitchen island or dining table for a sophisticated touch.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Brass,Glass |
| Fixture Design | Minimalism |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | Customized |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Stem |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $4,399.00
-70%$4,399.00
$1,319.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Update your kitchen or dining room with the Minimalism Brass Ellipse Horizontal LED Chandelier. With its sleek design and modern aesthetic, this chandelier is the perfect addition to any space. Hang it over your kitchen island or dining table for a sophisticated touch.
| Voltage | 110V-120V/220V-240V |
| Material | Brass,Glass |
| Fixture Design | Minimalism |
| Canopy | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Adjustable Length | Customized |
| Light Direction | Ambient |
| Bulb Base | LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Bulb Wattage | 5W |
| Hanging Method | Stem |
| Product Warranty | Yes |
| Warranty Length | 3 Years, 90 days no reason to return |





















