Minimalism Black Metal Ceiling Pendant Lighting Fixture For Staircase in Gold/ Black Finish
The whole light body is made of high-quality acrylic and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter whether the light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic, Metal |
| Wire Length: | Adjustable (Support Customization) |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Bulb Wattage | 3W |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-40㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




























Minimalism Black Metal Ceiling Pendant Lighting Fixture For Staircase in Gold/ Black Finish
Minimalism Black Metal Ceiling Pendant Lighting Fixture For Staircase in Gold/ Black Finish
The whole light body is made of high-quality acrylic and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter whether the light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic, Metal |
| Wire Length: | Adjustable (Support Customization) |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Bulb Wattage | 3W |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-40㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $799.00
-70%$799.00
$239.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality acrylic and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter whether the light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Acrylic, Metal |
| Wire Length: | Adjustable (Support Customization) |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Bulb Wattage | 3W |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 10㎡-40㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |





















