Modern French Branch Copper Crystal Chandelier Raindrop Art Living Room/Foyer/Dining Room Light Fixture
This crystal chandelier, using clear light bubble droplet pendant, light effect refraction radiant, with all-brass branch modeling, lamp branch modeling exquisite, natural and realistic, uniform force, dense all-brass branches and clear light droplet pendant layer by layer formed by the continuous accumulation of the pyramid. The resonance of art and life is given to the artistic mood of the space through the concise lines.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Copper |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-25©O |
| Fixture Shape | Branch |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bedroom/Bar |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Modern French Branch Copper Crystal Chandelier Raindrop Art Living Room/Foyer/Dining Room Light Fixture
Modern French Branch Copper Crystal Chandelier Raindrop Art Living Room/Foyer/Dining Room Light Fixture
This crystal chandelier, using clear light bubble droplet pendant, light effect refraction radiant, with all-brass branch modeling, lamp branch modeling exquisite, natural and realistic, uniform force, dense all-brass branches and clear light droplet pendant layer by layer formed by the continuous accumulation of the pyramid. The resonance of art and life is given to the artistic mood of the space through the concise lines.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Copper |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-25©O |
| Fixture Shape | Branch |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bedroom/Bar |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This crystal chandelier, using clear light bubble droplet pendant, light effect refraction radiant, with all-brass branch modeling, lamp branch modeling exquisite, natural and realistic, uniform force, dense all-brass branches and clear light droplet pendant layer by layer formed by the continuous accumulation of the pyramid. The resonance of art and life is given to the artistic mood of the space through the concise lines.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Copper |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style? | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20©O-25©O |
| Fixture Shape | Branch |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bedroom/Bar |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
| Country of Origin | China |





















