Modern Spiral Staircase Chandelier Ceiling Light Fixture for High Ceiling Living room/ Entryway
This breathtaking spiral ceiling light is a beautiful piece from our Spiral Collection. With its sophisticated beauty and stunning details, it is sure to add the perfect touch to your décor. This light source offers a streamlined silhouette perfect for narrow stairwells or entryways with higher ceiling.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Ceramic, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Staircase |
| Hanging Method | Ceiling |
| Wire Length | Adjustable |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Modern Spiral Staircase Chandelier Ceiling Light Fixture for High Ceiling Living room/ Entryway
Modern Spiral Staircase Chandelier Ceiling Light Fixture for High Ceiling Living room/ Entryway
This breathtaking spiral ceiling light is a beautiful piece from our Spiral Collection. With its sophisticated beauty and stunning details, it is sure to add the perfect touch to your décor. This light source offers a streamlined silhouette perfect for narrow stairwells or entryways with higher ceiling.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Ceramic, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Staircase |
| Hanging Method | Ceiling |
| Wire Length | Adjustable |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | China |
Original: $2,899.00
-70%$2,899.00
$869.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This breathtaking spiral ceiling light is a beautiful piece from our Spiral Collection. With its sophisticated beauty and stunning details, it is sure to add the perfect touch to your décor. This light source offers a streamlined silhouette perfect for narrow stairwells or entryways with higher ceiling.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Ceramic, Stainless Steel |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape | Spiral |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Staircase |
| Hanging Method | Ceiling |
| Wire Length | Adjustable |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | China |





















