New Modern Light Luxury Oversized Multi-tiered Rings Crystal Chandelier for Staircase/Duplex/High-ceiling Space
The layers of light are staggered like a gorgeous starry silhouette. The ceiling light's body and elegant shape are cleverly combined to reveal a unique visual feast that makes everyone feel comfortable and more intimate, creating a simple modern life. Suitable for installation in staircase, villa, high-ceiling space, etc. Whether decorated in the home environment or commercial decoration to illuminate the place at the same time bring unparalleled beauty, in addition Merlin Lamps support custom size to adapt to your environment, to give you a satisfactory answer.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Metal |
| Wire Length | Wire?Adjustable |
| Light Source | LED? |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 30©O-45©O |
| Fixture Shape | Rings |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 40kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years??,? 90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

New Modern Light Luxury Oversized Multi-tiered Rings Crystal Chandelier for Staircase/Duplex/High-ceiling Space
New Modern Light Luxury Oversized Multi-tiered Rings Crystal Chandelier for Staircase/Duplex/High-ceiling Space
The layers of light are staggered like a gorgeous starry silhouette. The ceiling light's body and elegant shape are cleverly combined to reveal a unique visual feast that makes everyone feel comfortable and more intimate, creating a simple modern life. Suitable for installation in staircase, villa, high-ceiling space, etc. Whether decorated in the home environment or commercial decoration to illuminate the place at the same time bring unparalleled beauty, in addition Merlin Lamps support custom size to adapt to your environment, to give you a satisfactory answer.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Metal |
| Wire Length | Wire?Adjustable |
| Light Source | LED? |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 30©O-45©O |
| Fixture Shape | Rings |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 40kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years??,? 90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $3,333.99
-70%$3,333.99
$1,000.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The layers of light are staggered like a gorgeous starry silhouette. The ceiling light's body and elegant shape are cleverly combined to reveal a unique visual feast that makes everyone feel comfortable and more intimate, creating a simple modern life. Suitable for installation in staircase, villa, high-ceiling space, etc. Whether decorated in the home environment or commercial decoration to illuminate the place at the same time bring unparalleled beauty, in addition Merlin Lamps support custom size to adapt to your environment, to give you a satisfactory answer.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystal,Metal |
| Wire Length | Wire?Adjustable |
| Light Source | LED? |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 30©O-45©O |
| Fixture Shape | Rings |
| Style | Modern |
| Maximum Compatible Wattage | 40W |
| Product Weight | 40kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years??,? 90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |





















