Noland Round Crystal Chandelier
4-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 9�W x 9�D x 18.6" H x 9�Diam |
| Canopy | 8�W x 8�D x 1.6�H x 8�Diam |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 15 lbs |
6-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 9�W x 9�D x 18.6" H x 9�Diam |
| Canopy | 8�W x 8�D x 1.6�H x 8�Diam |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 20 lbs |
8-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 9�W x 9�D x 18.6" H x 9�Diam |
| Canopy | 8�W x 8�D x 1.6�H x 8�Diam |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 25 lbs |
Product Details
| Feature | Details |
|---|---|
| Material | Brass & Glass |
| Finish | Brass / Matte Black |
| Voltage | 110V-220V available |
| Light Source Color | Warm white 2700K |
| Light Number | 4 / 6 / 8 |
| Light Source | E12 Bulbs Max 25W (Dimmable) |
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns













Noland Round Crystal Chandelier
Noland Round Crystal Chandelier
4-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 9�W x 9�D x 18.6" H x 9�Diam |
| Canopy | 8�W x 8�D x 1.6�H x 8�Diam |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 15 lbs |
6-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 9�W x 9�D x 18.6" H x 9�Diam |
| Canopy | 8�W x 8�D x 1.6�H x 8�Diam |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 20 lbs |
8-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 9�W x 9�D x 18.6" H x 9�Diam |
| Canopy | 8�W x 8�D x 1.6�H x 8�Diam |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 25 lbs |
Product Details
| Feature | Details |
|---|---|
| Material | Brass & Glass |
| Finish | Brass / Matte Black |
| Voltage | 110V-220V available |
| Light Source Color | Warm white 2700K |
| Light Number | 4 / 6 / 8 |
| Light Source | E12 Bulbs Max 25W (Dimmable) |
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Original: $1,781.99
-70%$1,781.99
$534.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
4-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 9�W x 9�D x 18.6" H x 9�Diam |
| Canopy | 8�W x 8�D x 1.6�H x 8�Diam |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 15 lbs |
6-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 9�W x 9�D x 18.6" H x 9�Diam |
| Canopy | 8�W x 8�D x 1.6�H x 8�Diam |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 20 lbs |
8-Light
| Dimension | Measurement |
|---|---|
| Overall | 9�W x 9�D x 18.6" H x 9�Diam |
| Canopy | 8�W x 8�D x 1.6�H x 8�Diam |
| Cord | 72�Adjustable |
| Weight | 25 lbs |
Product Details
| Feature | Details |
|---|---|
| Material | Brass & Glass |
| Finish | Brass / Matte Black |
| Voltage | 110V-220V available |
| Light Source Color | Warm white 2700K |
| Light Number | 4 / 6 / 8 |
| Light Source | E12 Bulbs Max 25W (Dimmable) |
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.





















