Oversized Luxury Gold Tiered Designer Crystal Chandelier For Large Hallway/Foyer/Entryway
New luxury chandelier is made of high quality crystal and hardware, the unique feature of this lamp is inlaid with blue and green crystal pendant on the surface of the lamp body, adding a rich sense of layers of the lamp body, so that the lamp is no longer monotonous, the lamp is unique and versatile, whether decorated in the home environment: foyer, living room, corridor, etc. or decorated in commercial premises: coffee shops, hotels, restaurants, etc., will make your guests feel delighted and can not help but praise it!
?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal,Metal |
| Chain Length:? | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-35©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years??,? 90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Oversized Luxury Gold Tiered Designer Crystal Chandelier For Large Hallway/Foyer/Entryway
Oversized Luxury Gold Tiered Designer Crystal Chandelier For Large Hallway/Foyer/Entryway
New luxury chandelier is made of high quality crystal and hardware, the unique feature of this lamp is inlaid with blue and green crystal pendant on the surface of the lamp body, adding a rich sense of layers of the lamp body, so that the lamp is no longer monotonous, the lamp is unique and versatile, whether decorated in the home environment: foyer, living room, corridor, etc. or decorated in commercial premises: coffee shops, hotels, restaurants, etc., will make your guests feel delighted and can not help but praise it!
?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal,Metal |
| Chain Length:? | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-35©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years??,? 90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
New luxury chandelier is made of high quality crystal and hardware, the unique feature of this lamp is inlaid with blue and green crystal pendant on the surface of the lamp body, adding a rich sense of layers of the lamp body, so that the lamp is no longer monotonous, the lamp is unique and versatile, whether decorated in the home environment: foyer, living room, corridor, etc. or decorated in commercial premises: coffee shops, hotels, restaurants, etc., will make your guests feel delighted and can not help but praise it!
?
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystal,Metal |
| Chain Length:? | Adjustable , 78.7" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | LED Bulb? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area:? | 15©O-35©O |
| Fixture Shape | Tiered |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 3?Years??,? 90?days no reason to return |
| Country of Origin | China |





















