Ceramics Ginkgo Leaves Twig Chandelier Tree Branch Shaped Pendant Light For High Ceiling Living Room Hotel Hall
The whole light body is made of high-quality ceramics and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter whether the light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Ceramics, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Artistical |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-55㎡ |
| Fixture Shape: | Ginkgo leaf |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Staircase/ Hotel Lobby |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






























Ceramics Ginkgo Leaves Twig Chandelier Tree Branch Shaped Pendant Light For High Ceiling Living Room Hotel Hall
Ceramics Ginkgo Leaves Twig Chandelier Tree Branch Shaped Pendant Light For High Ceiling Living Room Hotel Hall
The whole light body is made of high-quality ceramics and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter whether the light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Ceramics, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Artistical |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-55㎡ |
| Fixture Shape: | Ginkgo leaf |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Staircase/ Hotel Lobby |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Original: $2,899.00
-70%$2,899.00
$869.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality ceramics and metal. It is designed in a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter whether the light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Ceramics, Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Artistical |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-55㎡ |
| Fixture Shape: | Ginkgo leaf |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Staircase/ Hotel Lobby |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |





















