Modern Style Rings Brass & Natural Quartz Crystal Chandelier in Brass/Black Finish
Enhance your home's modern style with our Crystal Chandelier in Brass. Choose from gold or black, and enjoy the sleek circular design and high-quality natural quartz crystals. Elevate your space with this elegant and timeless lighting fixture.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Natural Quartz Crystals, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED(Included) |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Modern Style Rings Brass & Natural Quartz Crystal Chandelier in Brass/Black Finish
Modern Style Rings Brass & Natural Quartz Crystal Chandelier in Brass/Black Finish
Enhance your home's modern style with our Crystal Chandelier in Brass. Choose from gold or black, and enjoy the sleek circular design and high-quality natural quartz crystals. Elevate your space with this elegant and timeless lighting fixture.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Natural Quartz Crystals, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED(Included) |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |
Original: $1,299.00
-70%$1,299.00
$389.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance your home's modern style with our Crystal Chandelier in Brass. Choose from gold or black, and enjoy the sleek circular design and high-quality natural quartz crystals. Elevate your space with this elegant and timeless lighting fixture.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Natural Quartz Crystals, Metal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Modern |
| Light Source | LED(Included) |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Living Room/ Bedroom/Dining Room |
| Hanging Method | Chain |
| Wire Length | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Warranty | 3 Years, 90 days no reason to return |





















