Round Crystal Flush Mounted Chandelier Ceiling Light Fixture
The whole light body is made of high-quality crystal and?stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.

Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals,stainless steel |
| Chain Length | Chain Adjustable |
| Light Source | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 15©O-35©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Round Crystal Flush Mounted Chandelier Ceiling Light Fixture
Round Crystal Flush Mounted Chandelier Ceiling Light Fixture
The whole light body is made of high-quality crystal and?stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.

Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals,stainless steel |
| Chain Length | Chain Adjustable |
| Light Source | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 15©O-35©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | China |
Original: $701.99
-70%$701.99
$210.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality crystal and?stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the size of the chandelier before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.

Product Details:
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | Crystals,stainless steel |
| Chain Length | Chain Adjustable |
| Light Source | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Irradiation area | 15©O-35©O |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | China |





















