Scandinavian Gold Long Linear Chandelier Dining Pendant for Bar / Kitchen Island / Dining Room
This chandelier is made of iron and aluminum with a multi-crafted finish for saturated color and durability. Each metal tube of the Flute Linear Chandelier is solid gold in color and has an integrated LED light. This is a stunning fixture that is sure to catch the eye. It is suitable for use as a dining pendant, or you can purchase it for cabinet lighting or bedside lighting.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Iron,Aluminum |
| Wire Length:? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | LED? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 5©O-30©O |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 2?Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Scandinavian Gold Long Linear Chandelier Dining Pendant for Bar / Kitchen Island / Dining Room
Scandinavian Gold Long Linear Chandelier Dining Pendant for Bar / Kitchen Island / Dining Room
This chandelier is made of iron and aluminum with a multi-crafted finish for saturated color and durability. Each metal tube of the Flute Linear Chandelier is solid gold in color and has an integrated LED light. This is a stunning fixture that is sure to catch the eye. It is suitable for use as a dining pendant, or you can purchase it for cabinet lighting or bedside lighting.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Iron,Aluminum |
| Wire Length:? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | LED? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 5©O-30©O |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 2?Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $902.99
-70%$902.99
$270.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chandelier is made of iron and aluminum with a multi-crafted finish for saturated color and durability. Each metal tube of the Flute Linear Chandelier is solid gold in color and has an integrated LED light. This is a stunning fixture that is sure to catch the eye. It is suitable for use as a dining pendant, or you can purchase it for cabinet lighting or bedside lighting.
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Iron,Aluminum |
| Wire Length:? | Adjustable , 118.1" Maximum (Support customization) |
| Light Source:? | LED? |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 5©O-30©O |
| Hanging Method | Chain |
| Warranty | 2?Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |




















