SOLITAIRE 3-LIGHT PENDANT
Featuring adjustable black PVC cords cascading into integrated LED lights handcrafted from seeded glass, our Soltaire Lighting Collection mimics the look of a fallen raindrop.
DIMENSIONS
- 5.75" Width x 5.75" Depth x 25.25" Height x 5.75" Diameter
| WIDTH | 5.5" |
| DEPTH | 5.5" |
| HEIGHT | 14.5" |
| DIAMETER | 5.5" |
| WEIGHT | 4.4 LBS |
| NUMBER OF SOCKETS | 3 |
| MAXIMUM HANGING DISTANCE | 158.5" |
| CANOPY DEPTH | 5.25" |
| CANOPY WIDTH | 5.25" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

















SOLITAIRE 3-LIGHT PENDANT
SOLITAIRE 3-LIGHT PENDANT
Featuring adjustable black PVC cords cascading into integrated LED lights handcrafted from seeded glass, our Soltaire Lighting Collection mimics the look of a fallen raindrop.
DIMENSIONS
- 5.75" Width x 5.75" Depth x 25.25" Height x 5.75" Diameter
| WIDTH | 5.5" |
| DEPTH | 5.5" |
| HEIGHT | 14.5" |
| DIAMETER | 5.5" |
| WEIGHT | 4.4 LBS |
| NUMBER OF SOCKETS | 3 |
| MAXIMUM HANGING DISTANCE | 158.5" |
| CANOPY DEPTH | 5.25" |
| CANOPY WIDTH | 5.25" |
Original: $488.00
-70%$488.00
$146.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring adjustable black PVC cords cascading into integrated LED lights handcrafted from seeded glass, our Soltaire Lighting Collection mimics the look of a fallen raindrop.
DIMENSIONS
- 5.75" Width x 5.75" Depth x 25.25" Height x 5.75" Diameter
| WIDTH | 5.5" |
| DEPTH | 5.5" |
| HEIGHT | 14.5" |
| DIAMETER | 5.5" |
| WEIGHT | 4.4 LBS |
| NUMBER OF SOCKETS | 3 |
| MAXIMUM HANGING DISTANCE | 158.5" |
| CANOPY DEPTH | 5.25" |
| CANOPY WIDTH | 5.25" |





















