2 Wheel Frozen Ice Crystal Chandelier Light For Living Room Dining Hall
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and that the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire Length: | Wire Adjustable, 118.1" Maximum |
| Light Source: | 5W G4 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Round |
| Number of Rings: | 1/ 2 |
| Maximum Compatible Wattage: | 40W |
| Product Weight: | 12 kg |
| Hanging Method: | Steel Wire |
| Warranty: | 2 Years |
|
Style: |
Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




























2 Wheel Frozen Ice Crystal Chandelier Light For Living Room Dining Hall
2 Wheel Frozen Ice Crystal Chandelier Light For Living Room Dining Hall
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and that the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire Length: | Wire Adjustable, 118.1" Maximum |
| Light Source: | 5W G4 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Round |
| Number of Rings: | 1/ 2 |
| Maximum Compatible Wattage: | 40W |
| Product Weight: | 12 kg |
| Hanging Method: | Steel Wire |
| Warranty: | 2 Years |
|
Style: |
Modern |
Original: $539.00
-70%$539.00
$161.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and that the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals |
| Wire Length: | Wire Adjustable, 118.1" Maximum |
| Light Source: | 5W G4 LED |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-30㎡ |
| Fixture Shape: | Round |
| Number of Rings: | 1/ 2 |
| Maximum Compatible Wattage: | 40W |
| Product Weight: | 12 kg |
| Hanging Method: | Steel Wire |
| Warranty: | 2 Years |
|
Style: |
Modern |






















