Luxurious K9 Crystal Chandelier Modern Ceiling Light Fixtures Set for Living Room/Dining Room
This crystal chandelier is made of high-quality K9 crystal and the surface is finely cut into irregular shapes, which makes it absolutely stunning when the light turns on. It combines classic and contemporary elements with eye-catching results, constructed using the highest quality materials to ensure that our product is built to last and light up your life.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and that the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal, Rose Gold Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern Luxury |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape: | Round/Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/Dining Room |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





























Luxurious K9 Crystal Chandelier Modern Ceiling Light Fixtures Set for Living Room/Dining Room
Luxurious K9 Crystal Chandelier Modern Ceiling Light Fixtures Set for Living Room/Dining Room
This crystal chandelier is made of high-quality K9 crystal and the surface is finely cut into irregular shapes, which makes it absolutely stunning when the light turns on. It combines classic and contemporary elements with eye-catching results, constructed using the highest quality materials to ensure that our product is built to last and light up your life.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and that the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal, Rose Gold Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern Luxury |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape: | Round/Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/Dining Room |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |
Original: $559.00
-70%$559.00
$167.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This crystal chandelier is made of high-quality K9 crystal and the surface is finely cut into irregular shapes, which makes it absolutely stunning when the light turns on. It combines classic and contemporary elements with eye-catching results, constructed using the highest quality materials to ensure that our product is built to last and light up your life.
Note:
* Please make sure that your ceiling can support the weight and that the chandelier can be properly installed before ordering.
* Please note that this chandelier requires self-assembly. It will take some time and patience but will be definitely worth it once it is done.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystal, Rose Gold Metal |
| Light Fixture Form: | Chandelier |
| Style: | Modern Luxury |
| Light Source: | E14 LED |
| Bulb Included Or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | No |
| Light Direction: | Ambient |
| Irradiation Area: | 15㎡-40㎡ |
| Fixture Shape: | Round/Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage: | Indoor |
| Specific Uses: |
Decoration |
| Application Scenario: | Living Room/Dining Room |
| Hanging Method: | Chain |
| Chain Length: | Adjustable, 78.7" Maximum |
| Warranty: |
3 years, 90 days no reason to return |






















