2/ 3 Rings Flush Mount Living Room Chandelier Crystal Bedroom Ceiling Light Fixture
The whole light body is made of high-quality crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Steel |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









2/ 3 Rings Flush Mount Living Room Chandelier Crystal Bedroom Ceiling Light Fixture
2/ 3 Rings Flush Mount Living Room Chandelier Crystal Bedroom Ceiling Light Fixture
The whole light body is made of high-quality crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Steel |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |
Original: $899.00
-70%$899.00
$269.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality crystal and stainless steel. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please note that the lamp comes in separate parts and will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will handle it immediately. We are committed to providing the best service for every customer.
| Voltage: | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | K9 Crystals, Stainless Steel |
| Chain Length: | Chain Adjustable |
| Light Source: | LED Bulbs |
| Bulb Included or Not: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation Area: | 15㎡-35㎡ |
| Hanging Method: | Ceiling |
| Warranty: | 3 years, 90 days no reason to return |






















