Crystal Chandelier Modern Living Room Ceiling Light
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the?size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

Product Details:
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, glass, metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable |
| Light Source:? | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-35©O |
| Fixture Shape | Round, rectangle |
| Number Of Lights | 25 |
| Maximum Compatible Wattage | 300W |
| Product Weight | ?33kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Crystal Chandelier Modern Living Room Ceiling Light
Crystal Chandelier Modern Living Room Ceiling Light
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the?size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

Product Details:
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, glass, metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable |
| Light Source:? | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-35©O |
| Fixture Shape | Round, rectangle |
| Number Of Lights | 25 |
| Maximum Compatible Wattage | 300W |
| Product Weight | ?33kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |
Original: $701.99
-70%$701.99
$210.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The whole light body is made of high-quality crystal and metal. It is designed into a luxury modern style. It is absolutely stunning no matter light turns on or not.
Note:
* Please check the?size of the chandelier?before ordering, just to ensure that it will be suitable for your room.
*?Please note that the lamp comes in separate parts will need basic assembly, and professionals would be highly recommended.
* If you receive unqualified or damaged products, please contact us timely and we will hanMLe it immediately. We are committed to provide the best service for every customer.?

Product Details:
| Voltage:? | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material: | Crystals, glass, metal |
| Chain Length:? | Chain Adjustable |
| Light Source:? | LED Bulb ,E14 |
| Bulb Included Or Not:? | Yes |
| Dimmable:?? | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable: | Yes |
| Irradiation area:? | 10©O-35©O |
| Fixture Shape | Round, rectangle |
| Number Of Lights | 25 |
| Maximum Compatible Wattage | 300W |
| Product Weight | ?33kg |
| Hanging Method | Ceiling |
| Warranty | 2?Years??,? 45 days no reason to return |
| Country of Origin | China |






















